ČASTÉ DOTAZY

Snadno a rychle získáte odpovědi na otázky, které nám naši klienti často pokládají. Pokud na svůj dotaz nenajdete odpověď, neváhejte nás kontaktovat. Zavolejte, napište. Posloucháme.

Automobily s možností odpočtu MwSt. pro firmy a živnostníky, plátce DPH

Jako plátce DPH máte možnost odpočtu DPH i na dovezená vozidla. Základním předpokladem je pochopitelně výběr z odpočtových vozů již v zahraničí. Specializujeme se na nalezení odpočtových vozů pro firemní klientelu (jedná se o nové, zánovní, ale i referenční vozy), provedeme Vás celým procesem nákupu a dovozu takového automobilu, jehož součástí je při úhradě základu daně již téměř nevýlučně spjatá záloha ve výši 16% MwSt. z kupní ceny a doložení nutné dokumentace k jejímu opětovnému navrácení bankovním převodem nazpět va Váš firemní účet. Zní to možná komplikovaně, ale pro nás je to běžný proces a relativně dobře fungující systém, jak prokázat přenesení daňové povinnosti do jiného členského státu EU. Cena dovozu pro firemní klientelu je stanovena individuálně na dotaz v závislosti na objemu vozidel, frekvenci dodání, platebních podmínkách, apod. Pro naše stálé klienty jsou vytvářeny zvýhodněné cenové podmínky.

Online nákup vozu a videohovor

S koupí auta na dálku máme bohaté zkušenosti. Vyřídíme veškeré formality spojené s nákupem, odhlášením vozu a to ve velmi krátké lhůtě. Vše zvládneme za Vás rychle a bezpečně. Pro zprostředkování spojení z kontroly auta naším technikem využijeme formu videohovoru.

Kontroly vozidel v zahraničí

Pokud naši technici zjistí na místě sebemenší nesrovnalosti, je náš klient informován pro konzultaci dalšího postupu, včetně návrhu na prohlídku jiného vozu kdekoliv v Německu bez navýšení dalších finančních nákladů pro klienta. Je pro nás velmi důležité, aby náš zákazník zakoupil nejvhodnější auto v dané chvíli.

Veškeré záruky na dovážené automobily z Německa poskytujeme po splnění přísné interní kontroly našimi vyškolenými techniky a na základě tamní přísné legislativy s čistým svědomím.

Umožňujeme každému klientovi na zakoupený vůz možnost prodloužení záruky u renomované české společnosti za výhodné ceny. 

Rychlost dovozu

Po zakoupení vozidla ho transportujeme v pojištěném kamionu na naši pobočku v ČR, kde následně proběhne dovozová technická kontrola, emise a evidenční kontrola. Celý proces dovozu trvá přibližně jeden týden.

Cena dovozu auta

Naše ceny jsou příjemné, ale musí vystihovat orientaci na kvalitu, poskytování záruk a tedy dostát svým slibům a závazkům. To s sebou ovšem přináší i tu skutečnost, že nemůžeme a nechceme slibovat nejnižší cenu na trhu. Garantujeme kvalitu a ta se musí někde projevit.

Záruky na námi dovezená ojetá auta

Díky mnohaletým zkušenostem a znalostem německého trhu, doporučíme nebo vybereme se zákazníkem nejvhodnější auto, u kterého spolehlivě ověříme jeho původ, skutečného vlastníka, pravdivost a originalitu dokladů i minulost pro potvrzení záruky, že vůz není v databázi odcizených aut či není vázán žádnými finančními závazky. Zároveň každý automobil projde naší vlastní systémovou kontrolu počtu ujetých km a podrobným ohledáním vozu přímo u prodejce.

Berete auto na protiúčet?

Ne, bohužel. Děláme jednu jedinou věc, děláme ji poctivě a děláme ji opravdu dobře: Draftujeme ta nejlepší zajetá auta ze západní Evropy do Česka. Nic jiného neprodáváme ani nekupujeme. A právě díky tomu nám můžete věřit, že náš výběr aut nemá žádnou slabinu.


Auta z dovozu na splátky

Máme bohaté zkušenosti s financováním aut z dovozu za výhodných podmínek. Vyřídíme veškeré formality spojené s finančními službami ve velmi krátké lhůtě. Dovoz aut ze zahraničí na splátky už nemůže být pohodlnější.


Pomůžete mi s vyřízením STK, emise apod.?

Nejenže pomůžeme, ale umíme vyřídit veškerou potřebnou administrativu (STK, emise, převody…)Jak dlouho trvá vyřízení dokladů?

Děláme maximum pro to, aby byla veškerá administrativa vyřízena co nejrychleji, zpravidla do několika málo dnů.